Free Riders Club narodził się tak naprawdę w sierpniu, a dokładniej 25 sierpnia 2012 roku w Złotym Potoku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Początkowo nie miał jeszcze swojej nazwy, ale miał to co jest najważniejsze, czyli ludzi, ludzi którzy lubili spędzać ze sobą czas. Nie liczyło się z którego krańca Polski pochodzą, jaki wykonują zawód, ani na czym jeżdżą. Liczyło się, że chcą coś zrobić, robic to razem i nie być ograniczonymi przez sztucznie stworzone bariery. Pewno było to jednym z powodów, dlaczego po długiej i ‘konkretnej’ dyskusji wybraliśmy dla siebie taką nazwę.

Rozpoczeliśmy od zakończenia sezonu, można powiedzieć już pierwszego pełnoprawnego zlotu założycielskiego, gdzie zatwierdziliśmy regulamin klubu. Jak każdy szanujący się Klub wybraliśmy Prezesa, człowieka reprezentacyjnej postury! A potem, ...wszystko potoczyło się już samoistnie :) Twórczy chaos udzielił się nam na całego, powstało logo, przebudowaliśmy forum, troche później powstała też strona. Duża część pomysłów musi poczekać z realizacją na odpowiednie okoliczności, ale nic nie przepadnie!

Jako, że wszystko co dziwnie się zaczyna, dobrze się kończy, po pierwszym, zakończeniowym zlocie było nam mało i zorganizowaliśmy inaugaracyjne spotkanie bez motocykli. Poszliśmy się pośmiać do teatru... i tak już nam zostało po dziś dzień, że nie ważne czy pogoda dobra czy zła, jak tylko możemy to jeździmy, zwiedzamy, poznajemy i się spotykamy, gdy tylko nadaży się okazja :) 1. Klub jest dla ludzi, a nie ludzie dla klubu
 2. Grono założycielskie klubu, wybiera prezesa raz na dwa lata.
 3. Osoby które przyjadą z członkiem klubu są pod nasza opieka i bierzemy za nie pełną odpowiedzialność .
 4. Każdy może przyjechać z kim chce
 5. Decyzje istotne podejmujemy na zasadzie większości względnej . W przypadku równej ilości głosów decydujący glos ma Prezes
 6. ale każdy jeździ na czym chce
 7. Nowych członków klubu przyjmujemy po (np. w obecności na min. trzech zlotach w momencie poznania jego/jej osobowości) za zgoda większości Założycieli (warunek - jeżeli choć jeden z Założycieli lub dotychczasowych członków przedstawi bezsporny powód nieprzyjęcia w tym wypadku glosowanie całego klubu z podaniem przyczyny )
 8. Dopuszczamy możliwość bycia Sympatykiem klubu (w uzasadnionych przypadkach za zgoda prezesa )
 9. Członek klubu zobowiązany jest do wzięcia udziału w co najmniej jedynym oficjalnym spotkaniu klubu rocznie, jeśli nie jest to możliwe członek zobowiązany jest do jednego z poniższych:
  • wysłania pocztówki z urlopu zaadresowanej do klubowiczów,
  • przesłania uśmiechniętego zdjęcia w koszulce klubowej z ciekawego miejsca, lub
  • umieszczenia na forum zdjęć z karnego mycia silnika motocykla szczoteczka do zębów
 10. Będąc członkiem Klubu dopuszcza sie uczestnictwo w życiu i członkostwo w innym klubie , organizacji itp.